Results 1 to 1 of 1

Thread: Historia przybycia Fareeji

Historia przybycia Fareeji

Drodzy Miramagianie,

przez najbliższe kilka dni możemy doświadczyć zamieszania spowodowanego przybyciem Fereeji:

"Fareeja wróciła!" - Słyszałeś? Portale się załamują! - "No cóż, naprawdę? Słyszałem ..." - niepokojące plotki stanowią główny temat w Całodobowym sklepie u Czarownika. Miro nie jest przyzwyczajony do takiego rejwachu: wywołuje to u niego czkawkę - prawie podpalił poduszkę...

Po przerwie, pomagając Emmie przy sałatce szczawiowej i po włożeniu świeżego ubrania, Fareeja przywołała do siebie mieszkańców, aby zmniejszyć ich troski.

"Moi przyjaciele, to prawda, co mówicie - w istocie wróciłam, ponieważ magiczne wiry znowu namieszały! Bariery energetyczne między światami stały się cienkie, a portale nie były już stabilne".

Rozlega się rozpłakany szept, a czkawki Miro intensyfikują się. Miramagianie są zaniepokojeni nowym zagrożeniem, ale Fareeji udaje się odzyskać uwagę tłumu.

"Nie martwcie się, ponieważ znam właściwe magiczne zaklęcia, ale są żmudne i trudne. Będę potrzebować wszelkiego wsparcia, jaki możecie mi dać ..." dodaje, przed przerwaniem przez wiwaty i... kolejne "ogniste czknięcie”!

"Kiedy tylko umocnimy i otworzymy portale, wezmę Migotka, Aurorę, Amadeusza i Artemizję, które zdołały uspokoić magiczne wiry w swoim świecie, więc tutaj na pewno też się uda".

Poczekaj chwilę, kto mówi, że to Ciągotek i inni nie sprawią, że będą gorsze wiry! Może są dzicy i niebezpieczni?" Postuluje przestraszony archiwista, który wydaje się mieć kłopoty ze słuchem.

Następuje zamieszanie, ale Emma stawia dedydujący krok naprzód. "Fareeja już ustabilizowała światy! Garrak, Barra, Sila i Lira stały obok niej i stały się przyjaciółmi dla wielu z Was, a ja pokładam w niej całkowitą ufność i mam propozycję! Pozwólmy Fareeji na chwilę rozmowy o tych istotach i jeśli nadal będą się Wam wydawać niebezpieczne, to zawsze możemy rozważyć inne rozwiązanie."

W tej sytuacji wątpiący w tłumie milczą. Jest porozumienie: kiedy tylko Fareeja zakończy zaklęcia na portal, porozmawia bardziej szczegółowo o istocie, która ma się pojawić przed otwarciem przejścia.

Miro ledwo może powściągnąć swoje podekscytowanie, tak bardzo kocha historie!

Jak ta historia się dalej potoczy? Ciąg dalszy nastąpi…

Wasza Rada Miramagii

Name:  WW 2017.jpg
Views: 15
Size:  21.6 KB
    Last edited by Emisariusz Rady Magów; 20th August 2017 at 05:03 PM.