Results 1 to 6 of 6

Thread: Propozycje dotyczące zmiany regulaminu

Propozycje dotyczące zmiany regulaminu

Drodzy Miramagianie,

w związku z Waszymi sugestiami dotyczącymi regulaminu prosimy o Wasze propozycje i sugestie dotyczące zmian.
    Aby ułatwić wszystkim pracę i przyspieszyć ten proces prosimy o DOKŁADNE propozycje i pełne zdania. Prosimy wystrzegajcie się ogólników jak np. "zapis ten musi być zmieniony bo jest krzywdzący".

Link do aktualnego regulaminu:
    http://answers.miramagia.pl/?aid=27#go2answer

Wasza Rada Miramagii

1. Mozliwosc mowienia w innym jezyku wiem nie kazdy go zna ale wlasnie przez zabawe sie uczymy ja tak robie i juz mam sukcesy w szkole i w pilce noznej (4lata gry w pilke - 36 medale 0 kartek zoltych 0 czerwonych )
    2. Sprawiedliwe bany bo jesli ja napisze np cos nie tak do osoby doroslej to mam bana a dorosli pisza do nas nieraz przykre rzeczy i ich bany nie dotycza. Reakcje powinna byc taka sama z kara jak do nas
    3. Nie mozna reklamowac wiosek wyscigow na czacie ogolnym a dlaczego nie ? ogolny czat czyta kazdy a lornetka pytajnik rzadko tez wlasnie mozliwosc wymiany kwiatka zeby rozmowa na czacie o tym byla i nie karana cos w typie poprosze kwiatka a ja Ci jutro oddam bo zbieram i mi zalezy a za takie cos jest ban ^^

1. Najbardziej nie podobają mi się w regulaminie słowa " zabronione jest ". Chciałabym, aby te słowa zostały zastąpione przez: " sugeruje się ". Jeśli zadam pytanie dotyczące gry na właściwym czacie, odpowiedź uzyskam prawdopodobnie po kilku godzinach. Jeśli to samo pytanie padnie na czacie ogólnym, jest duża szansa na natychmiastowe zainteresowanie ze strony innych graczy.
    2. Co to znaczy " zgłosić gracza " ? Jeśli ktoś na czacie napisze " riga jest głupia " to czy mam od razu biegnąć do Pani Przedszkolanki ( czatmoda ) ze skargą ? Po pierwsze, mogę zignorować gracza, który w ten sposób mnie ocenia ( chyba, że sama uważam to stwierdzenie za prawdziwe ). Po drugie, jeśli sama nie radzę sobie ze złośliwościami, z reguły znajdują się chętni do pomocy i obrony..... ;-))) Wg mnie, możliwość " zgłaszania gracza" powinna być zlikwidowana.
    3. Pozbawianie gracza dostępu do czatu tylko dlatego, że umieścił wpis w niewłaściwym miejscu jest dla mnie co najmniej niesprawiedliwe. Tym bardziej bez sensu jest rozstrzyganie, kto był bardziej złośliwy bądź chamski lub kto pierwszy wysłał " zgłoszenie " - to tego należy zbanować !. Uważam, że odcinanie graczy od czatu powinno mieć miejsce tylko w przypadkach skrajnego chamstwa. Funkcja czatmoda została stworzona do pomocy graczom, a nie do rozsądzania bzdurnych konfliktów.
    4. Pozwolę sobie napisać ostatni punkt trochę nie na temat: jeśli dzieciaki rozumieją mocno zawoalowane żarty, to chyba nie są już takimi dzieciakami, za jakie chciałyby uchodzić. Ponadto wydaje mi się, że Miramagia nie ma służyć wychowaniu dzieci. Od tego są rodzice i szkoła. W realu wszyscy spotykamy się z chamstwem, niewybrednymi żartami i wieloma złymi rzeczami. Może warto by było, żeby dzieciaki nauczyły się np. walczyć z chamstwem ? Chociaż tak naprawdę w Miramagii dzieciakom wychodzi to chyba najlepiej.... ;-)))

Pozdrawiam, riga

Muszę się zgodzić z Rigą co do sformułowań typu "zabronione jest". Polacy nie lubią zakazów i takie wyrażenie tylko zachęca do działań, z którymi próbuje się walczyć.
    Ale kluczowe jest zachowanie moderatorów, można przecież napisać komuś prywatną wiadomość i w niej poprosić czy zasugerować pisanie na innym kanale w życzliwy - ludzki sposób, zamiast np. publicznego zwracania uwagi (co to ma na celu, zawstydzić kogoś, upokorzyć, zniechęcić do gry? Trudno się potem dziwić, że taka osoba po początkowym nieumyślnym działaniu zaczyna popełniać "wykroczenie" celowo, z niechęci do moderatorów). Lepiej podejść do graczy jak do ludzi i grzecznie wyjaśnić dlaczego lepiej będzie jeśli zrobią tak, a nie inaczej. Ale do tego potrzebna jest zmiana nastawienia - uznanie, że jest się takim samym graczem jak inni, a nie uprzywilejowanym królem gry, który może dyrygować ludźmi z racji swojego stanowiska
    Zastanawia mnie również zapis o tym, by nie umieszczać kolejnego ogłoszenia dopóki poprzednie nie zniknie z okna - przecież to zależy od wielkości czcionki, jeśli ktoś ma ustawioną większą, tekst zniknie szybciej. Myślę, że ten podpunkt wymaga doprecyzowania.

Szanowna Rado do spraw nieistotnych.
    Róbcie co chcecie z regulaminem (najlepiej potrójcie bany dla nowych, zbuntowanych, graczy , a dla starych wyjadaczy od tygodnia w wzwyż) tylko nie pozwólcie na ogłoszenia na ogólnym! ! !

Mam nadzieję, że nikogo nie poniżyłem, nie zawstydziłem i w życzliwy sposób przedstawiłem mój punkt widzenia

Drodzy Miramagianie,

bardzo dziękujemy za Wasze odpowiedzi. Wszystkie uwagi zostały przekazane "górze" i zaktualizowaliśmy stary regulamin dotyczący korzystania z czata w grze.
    Prosimy, abyście się z nim zapoznali:
    http://answers.miramagia.pl/?aid=27#go2answer

Wasza Rada Miramagii
    departament ds. regulaminów nieuniknionych