Results 1 to 2 of 2

Thread: Prawdziwie wielka historia miłosna

Prawdziwie wielka historia miłosna

Prawdziwie wielka historia miłosna

Name:  01_EmiliosRose.jpg
Views: 102
Size:  29.5 KB

Ulice miasta Miramagii pełne są emocji. Magowie zebrali się w małych grupach i żywo ze sobą rozmawiają:
    - Czy to rzeczywiście prawda?
    - Och, Mirello! Nigdy bym się nie spodziewał!
    - Tych dwoje? Niewiarygodne!

I jedno zdanie jest na ustach wszystkich: Emma i Emilio pobierają się!

Stara, garbata wiedźma z laską, w kolorowej spódnicy i ze świetliście czerwonym, kwiatowym szalikiem na głowie - z chudym Emilio i jego kręconą peruką? Co za dziwna para! Nie sądzicie?
    Ale Emilio był przekonany odkąd pierwszy raz ją zobaczył: Emma jest tą jedyną, prawdziwą miłością. Kobieta z jego snów. Nawet różnica 247 lat nie miała dla niego znaczenia. Tyle, że Emilio jest nieśmiałym chłopakiem i nie miał odwagi, aby pójść i porozmawiać z Emmą. On jest magiem starej szkoły. Każdego dnia, przez prawie 5 lat wysyłał Emmie jedną różę - nie wymieniając nigdy nawet słowa.

Emmie to oczywiście pochlebiało. Wszakże Emilio był przystojnym chłoptasiem. Dlaczego jednak przegapiał każdą sposobność, aby się przedstawić starej wiedźmie?

Wreszcie doszło do tego pewnego pogodnego, wiosennego dnia. Emma właśnie starannie składała dwie szaty i układała je na półkach swojego butiku, podczas gdy Emilio zmiatał fioletowe i zielone kępki włosów po swoim ostatnim kliencie. Obydwoje byli gotowi zakończyć dzień pracy i udali się na rynek, aby zamknąć swoje sklepy. Panowała niezwykła cisza w mieście, ale coś wyjątkowego wisiało w powietrzu. Gdy tylko Emilio przekręcił klucz w zamku zauważył, że Emma stała na końcu pustej ulicy i robiła to samo. Czy to była ta chwila, na którą tak długo czekał? Emilio wziął głęboki wdech i poczuł szybsze bicie serca. Nie do końca świadom tego, co czyni, pozwolił swym nogom poprowadzić się wprost do Emmy.

- Co się dzieje? Co ja robię? - pomyślał fryzjer.

Zaledwie kilka sekund później stał już na wprost Emmy. Zbierając w sobie całą odwagę na jaką go było stać, powiedział:

- Witaj Emmo, jestem Emilio.

Nie musiał mówić nic więcej. Gdy tylko wypowiedział pierwsze słowo do Emmy, ona poczuła to samo.

- Czy masz ochotę napić się ze mną filiżanki herbatki z żmijowej pokrzywy?

Name:  02_Proposal.jpg
Views: 103
Size:  67.1 KB

Nie tylko wypili herbatę tego pamiętnego wieczoru, ale od tego momentu spotykali się w każdej wolnej chwili, aby spędzać ze sobą tyle czasu ile tylko było możliwe. Emilio miał w końcu kogoś, z kim mógł dzielić się swoim hobby, wyścigami smoków. Spędzali godziny trenując swoje smoki zanim szli do domu, gdzie Emma przygotowywała swoje ciasto marchewkowo-dyniowe lub sałatkę z ogórka plamistego i mirabelki. Emilio nie miał nic przeciwko żadnemu daniu, uwielbiał oba.

Tak oto mijały dni w magicznej krainie. W pewien wspaniały, letni dzień Emilio zaprosił Emmę na piknik nad rzekę. Usiedli, jedli ciasto z dzikich winogron i pili słodki, ziołowy sok. Wróżki roślinne latały wokół nich, a powietrze było wypełnione przyjemnym zapachem kwiatów, które zdobiły łąki. Coś jednak jeszcze wisiało w powietrzu.
    Emilio wspominał wieczór, gdy po raz pierwszy rozmawiał z Emmą. Jednakże tym razem nie stracił kontroli nad swoim ciałem. Dokładnie wiedział, co miał zrobić. Powoli, uklęknął na jedno kolano i nieśmiało zaczął mówić:

- Emmo, od kiedy Cię zobaczyłem po raz pierwszy, wiedziałem, że jesteś jedyną i prawdziwą czarownicą dla mnie. Czekałem stanowczo zbyt długo, aby Ci to wyznać, ale wiem to całym moim sercem. Nie chcę czekać ani chwili dłużej.

Trzęsącymi palcami grzebał w kieszeni swojej kamizelki, aż w końcu wyciągnął lśniący, złoty pierścionek.

- Kocham Cię. Wyjdziesz za mnie?

Emma spojrzała na niego czule, a z jej szmaragdowych oczu spłynęła po policzku pojedyncza łza radości.

- Tak, oczywiście - wydusiła, a następnie pochyliła się i pocałowała go tak, jak nigdy wcześniej nie był całowany.

Name:  03_Wedding.jpg
Views: 57
Size:  53.9 KB

Nadszedł w końcu ten czas. Dziś ślub i wszyscy mieszkańcy miasta zostali zaproszeni. Emilio prowadzi narzeczoną do ołtarza. Choć może powinniśmy powiedzieć, że to Emma prowadzi Emilia do ołtarza? Po naprawdę poruszającej ceremonii, całe miasto w wyśmienitych humorach zaczyna świętować. Emma i Emilio zasiedli przy długim stole bankietowym wraz z całą rodziną i przyjaciółmi. Toasty były wznoszone jeden po drugim, aż w końcu Emilio wspiął się na krzesło i chrząknął.

- Teraz, kiedy to Emma i ja znaleźliśmy w końcu drogę do siebie I wkroczyliśmy w związek na całe życie, chcielibyśmy coś ogłosić - rzuca kochające spojrzenie na Emmę, która kiwa głową zachęcająco:

- Przypieczętujemy jedność naszego małżeństwa poprzez połączenie naszych sklepów. Od tej chwili w całej Miramagii każdy może się ubrać i uczesać w "Świecie Mody Emmy i Emilia!

Goście milkną na krótki moment, a potem nagle wybucha ogromny aplauz i gromkie hurra! To jest naprawdę dobra wiadomość; Miramagianie mogą oszczędzić sobie wycieczek z jednego sklepu do drugiego i dopasować fryzurę oraz szaty w jednym miejscu.

Przed mieszkańcami długa noc, jako że radosne świętowanie dopiero się rozpoczęło...
    Last edited by Emisariusz Rady Magów; 28th June 2016 at 05:16 PM. Reason: Prawdziwie wielka historia miłosna spisana przez Freydhis.