Objaśnienie "Pieczęci plonów"
Z racji tego, że otrzymujemy dziesiątki pytań o ten czar, postanowiłem Wam go szerzej opisać.

Pieczęć plonów, to nowy czar, który pojawił się po aktualizacji. Znajdziecie go w grupie czarów "Zielone palce".

Efektem tego czaru jest zwiększenie plonów (jak również Many i PD, dla zerkających roślin) podczas zbiorów. "Zwiększenie" zależy od poziomu czaru "Pieczęć plonów". Poziomów tego czaru jest 10. Maksymalny bonus przy 10 poziomie wynosi 38%. Aktualny poziom bonusu znajdziecie w opisie czaru (po najechaniu kursorem).
Czar działa na całe pole i jego czas jest ograniczony do 168 godzin (na dziś dzień). Czar działa tylko na rośliny, które nie rosły dłużej niż 10% czasu dojrzewania. Jeżeli czar jest aktywny, to każda nowo wysiana roślina jest od razu objęta tym czarem.

To, czy czar jest aktywny, można sprawdzić na dwa sposoby: jeżeli są rośliny, to są objęte niebieską aurą. Jeżeli nie ma, na zegarze zbiorów (na górze, po środku), ma aktywną ikonę pieczęci.

Ale coś za coś. Jeżeli nie zdążycie zebrać plonów w ciągu godziny od momentu aż one dojrzeją, wszystkie rośliny objęte tym czarem uschną.

Uschniętych roślin nie da się zebrać. Może je usunąć czarem "Usuń sadzonkę". Dla osób posiadających Rubiny jest jeszcze jedna opcja - czar "Tchnienie życia" (grupa czarów "Prace polowe"). Czar ten przywraca rośliny i po jego użyciu są gotowe do zebrania.
Ale uwaga, przywracanie do życia wiąże się z utratą bonusu od czaru "Pieczęć plonów".

Jeżeli wiecie, że nie uda się zebrać roślin o czasie, możecie zdjąć efekt czaru przy pomocy czaru "Usuń pieczęć" (znajdziecie go obok czaru "Pieczęć plonów"), ale trzeba to zrobić zanim wysiejecie rośłiny.
Jeżeli zdejmiecie pieczęć, a na polu rosną rośliny objęte już wcześniej czarem "pieczęć plonów", pozostaną one pod jego wpływem.

Mam nadzieję, że to rozjaśni trochę Wam trochę blaski i cienie używania nowego, potężnego czaru.

Nadal są z tym problemy. Zatem może będzie prościej:

1. Chcę, aby było tak, jak dawniej i żeby moje rośliny nigdy nie usychały.
Może być tak jak dawniej, wystarczy,że nie będziesz używał czaru "Pieczęć plonów", a twoje rośliny nigdy nie uschną i będziesz mógł je zbierać nawet po tygodniu.

2. Usunąłem/wyłączyłem czar "Pieczęć plonów", a mimo to rośliny mi zwiędły, dlaczego?
Usunięcie/wyłączenie czaru "Pieczęć plonów" NIE ZDEJMUJE go z rosnących na polu roślin w chwili usuwania pieczęci.
Oznacza o, że to co już rosło, stale będzie pod wpływem pieczęci i uschnie, jeżeli nie zbierzecie tego na czas. Natomiast kolejne wysiane rośliny, już nie będą usychać.